22 Aralık 2011 Perşembe


BOSCH ÇEVRE KULÜBÜ MİNİKLER’DEN SONRA YILDIZLAR KATEGORİSİ’DE ŞENLİKLERLE YAYINDA
Selamlar ve sevgiler herkese;
Sevgili Didem hanım’dan aldığım bir davet maili üzerine geçtiğimiz pazar günü TAKSİM THE MARMARA’DA  düzenlenen Bosch Çevre Kulübü’nün “Yıldızlar”ı etkinliğine katıldım.Sizlere bundan bahsetmek istiyorum:)Ayrıca bu nazik daveti için Didem hanım’a çok tşk ediyorum.


Bosch Çevre Kulübü Minikler’den sonra Yıldızlar Kategorisi de şenliklerle yayında
Bosch Ev Aletleri, ilk olarak. 4-7 vas grubu çocuklara yönelik hazırladığı Minikler Kategorisi İle 5 Haziran Pünva Çevre Günü vavın hayatına merhaba diven doga dostu web sitesinin, 8-13 yas grubundaki çocuklara ve gençlere özel içerikle geliştirdiği “Yıldızlar Kategorisinin acılısını da şenliklerle kutladı. Yıldızlar Açılıs Senliği’nde yüzlerce çocuk, aileleri ile birlikte kevifli ve sürprizli aktivitelere katıldı, eğlenceyi doyasıya yaşadı.


“Yaşam için teknoloji” sloganıyla sadece günlük yaşamımızı değil, geleceğimizi de iyileştiren teknolojiler sunan Bosch Ev Aletleri, geleceğe karşı sorumluluğunun bilinci ve doğa dostu nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmak hedefi ile kurduğu ve açılışını 4 – 7 yaş grubundaki çocukların, çevre ile ilgili temel bilgileri eğlenceli bir şekilde öğrenmesini amaçlayan Minikler Kategorisi ile yaptığıwww.bosch-cevrekulubu.com internet sitesinde, yeni bir kategori daha açtı. 8-13 yaş grubu çocuklara özel bir içerik ile hazırlanan Yıldızlar Kategorisi doğa, kültür-sanat, uzay, spor gibi birçok konuda yalnızca bilgi vermekle kalmıyor, oyunlar ve eğlenceli uygulamalarla kullanıcılarının sitede keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor. Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlayacak etkinliklere de yine site üzerinden ulaşılabiliyor. Özgün içeriği ve dinamik atmosferi ile dikkat çeken sitede yer alan karakterlerin illüstrasyonları, kullanılan renkler, foto-galeriler ve fon müziği, Bosch Çevre Kulübü Yıldızlar Kategorisi’ne canlılık katıyor.

Haziran’da Minikler geldi, şimdi de Yıldızlar île yayındayız
Kategorinin açılışı için 18 Aralık Pazar gün boyunca, Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer’in ev sahipliğinde, The Marmara Otel’de, hem çocuklar hem de yetişkinlere özel pek çok keyifli ve sürprizli aktiviteyle dolu bir şenlik düzenlendi. Şenlikte yaptığı açılış konuşmasında, gelecek nesillerin çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmesi adına sorumluluğunun bilincinde bir marka olduklarını vurgulayan Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer “Bosch Ev Aletleri olarak, çevre bilincine sahip nesiller yetiştirilmesine daha çok katkı sağlamak hedefiyle kurduğumuz Bosch Çevre Kulübü web sitemiz, yayın hayatına, 5 Haziran Dünya Çevre Günü gibi son derece anlamlı bir günde gerçekleştirdiğimiz Minikler Kategorisi açılışı ile başladı. Şimdi de, 8 -13 yaş grubu çocuk ve gençlerimize özel Yıldızlar Kategorisi’nin açılışını kutluyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçilerimizi buluşturan doğa dostu platformumuz ile çocuklarımızın eğlenirken öğrenmesini sağlıyoruz” dedi.
Bosch Çevre Kulübü’nün Yıldızlar’ı ile tanışın
Bosch Çevre Kulübü Yıldızlar Kategorisi, Duru, Orçun, Melis, Mert ve Nİl adlarındaki beş muhabirin yönettiği bir site. Muhabirlerden her biri ayrı ayrı ilgi alanları doğrultusunda öğrendiklerini kendi dillerinde aktarıyor, siteyi ziyaret eden arkadaşlarını kendi dünyaları ile tanıştırıyor.
• Çevre Yolu‘nun yöneticisi olan Duru, ziyaretçilere çevreyle ilgili bilgiler veriyor, hayvanlarla röportajlar yaparak, doğa fotoğraflarını paylaşıyor.
• Kültür Kültür Kültür’ün yöneticisi Melis, dünyanın dört bir köşesinden kültür ve sanat haberleri, gezi yorumları ve fotoğrafları ile eğlenceli bilgiler veriyor.
• Kozmik O da! bölümünde Orçun, fantastik bilgiler, uzay yolu maceraları ve astral sözlük ile arkadaşlarına ilginç aktarımlarda bulunuyor.
• Eğlenmece bölümünün yöneticisi Nil, birbirinden yeni ve eğlenceli oyunlar, matrak mektuplar ve duygusal şiirlerle ziyaretçilerin keyfine keyif katıyor.
• Spor-Aktif ‘in yöneticisi Mert, sportif kişiliği ile bütünleşen bu bölümde, en güncel ve dinamik spor haberlerini aktarıyor.
Facebook’la bağlanma ve paylaşma İmkanı
8-13 yaş grubu çocuk ve gençlerin sıkça kullandığı Facebook’la bağlantılı olan Yıldızlar Kategorisi, kullanıcılar için daha interaktif bir ortama dönüşüyor. Kullanıcılar, siteye, kendi Facebook hesaplarıyla bağlanabilmenin yanı sıra haber ve fotoğraf da paylaşabiliyor. Üstelik kulüp yıldızları Duru, Orçun, Melis, Mert ve Nil’in Facebook sayfalarına kolayca ulaşabiliyor ve buradan da onlarla iletişim kurabiliyor.
Danışmanlar sayesinde ebeveynlerin İçi rahat
Kreatif konsepti ve prodüksiyonu mvmdigital tarafından gerçekleştirilen Bosch Çevre Kulübü web sitesine danışmanlar da destek veriyor. Sitede paylaşılan içerikler, tamamen fiziksel ve ruhsal açıdan gelişim döneminde olan 8-13 yaş grubundaki çocuk ve gençlere özel olarak hazırlanıyor. Sitedeki tüm içerikler Pusula Psikoloji Çocuk Genç ve Aile Merkezi’ndeki Pedagog/Özel Eğitimci Duygu Akdoğan Şenler ile Klinik Psikolog Çiğdem Çalkılıç Taylor‘un onayından geçerek, yayına alınıyor.
Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ile ilgili en güncel haberleri de bu siteden takip edin!
Bosch Çevre Kulübü web sitesi, çocuklara ayrıca, Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ve Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanan “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyunla ilgili bilgilere ulaşma imkanı da sunuyor. Sahnelendiği günden bu yana 17 bini aşkın çocuğa ulaşan tiyatro oyunuyla ilgili izleyici görüşleri, sezon programı, oyuncularla yapılan söyleşiler, oyun sırasında yapılan çekimlerden oluşan video ve fotoğraf galerisi de Bosch Çevre Kulübü’nde yer alıyor.
Bosch Ev Aletleri, çevre ve eğitim için 2002′den bu yana çalışıyor
2002 yılında Deniz Temiz Turmepa işbirliğiyle gelecek kuşaklara temiz ve yaşanılabilir bir dünya bırakmak için çevre çalışmalarına destek veren Bosch Ev Aletleri, aynı yıldan bu yana da Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile eğitim odaklı projeler yürütüyor, çeşidi çalışmalara destek oluyor. Sürdürülebilir kalkınmaya ve çevre eğitimine katkı sağlamayı amaçlayan Yeşil Kutu Çevre Eğitimi Projesi’ni, 2008 yılından bu yana hem maddi hem de manevi olarak destekliyor. Proje kapsamında Mart 2011 itibariyle toplamda yaklaşık 11.000 öğretmen ve 1 milyonu aşkın öğrenciye ulaşıldı. Bosch Ev Aletleri’nin aynı yıl hayata geçirdiği bir diğer çevre ve eğitim odaklı kurumsal sosyal sorumluluk projesi ise Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu. Tiyatronun evrensel dilini kullanarak, çevre konusunda bilinçli bireyler yaratılmasına katkıda bulunmayı hedefleyen proje kapsamında bugüne kadar iki farklı oyun ile toplamda 31 bini aşkın çocuğa çevre koruma bilinci, doğa ve hayvan sevgisi aşılandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme