30 Aralık 2012 Pazar

ATAŞEHİR FOÇA BALIKDA BLOGGER TOPLANTISI
ATAŞEHİR FOÇA BALIKDA BLOGGER TOPLANTISI

Geçtiğimiz hafta Sevgili arkadaşım Senem'in güzel daveti ile ATAŞEHİRDE FOÇA BALIK
RESTORANT'A davet edildim.Benim güzel arkadaşım Semracığım ile kadıköyde buluşup mekana
gittik:) Mekana geldiğimizde bizi işletme müdürü Burçin hanım güler yüzü ve içten tavırlarıyla
karşıladı.Biz o kadar erken gitmiştik daha diğer arkadaşlarımız gelmemişti.Onlar gelene kadar bizde
burçin hanımla sohbetimizi edip çaylarımızı içtik.Mekan hem şık, hem sıcak bir ortam, güler yüzlü bir personel ve deniz ürünleri lezzeti ile dolu dolu bir mekan:) Deniz ürünlerinden o kadar çok çeşitli mezeler hazırlanmıştıki çeşitli baharatlar ve otlarla birbirine ancak bu kadar uyumlu olabilirdi.Mezeleri hazırlayan güler yüzlü Şefimiz Engin beyin hazırladığı ızgara balık köftesi vardı ki süperdi:)) Benim deniz ürünleri ile hiç aram olmadığı halde böyle diyorsam seven kişi bu ızgara balık köftesine bayılır:) Blogger arkadaşlarımızla birlikte şefimize ne kadar ısrar ettiysek köftenin tarifini alamadık sır olarak kaldı.

Meze çeşitleri o kadar genişki fotoğraflarda da gördüğünüz gibi hangisine öncelik tanıyacağınıza karar veremiyorsunuz.Kabak çiceği dolması harikaydı,bilindiği gibi kabak çiçeği gün doğmadan toplanıp doldurulması gerekir yoksa çiçekler kapandığı için doldurulamıyor bu kadar dikkat isteyen bir yemeği özenli ve lezzetli hazırlanmıştı.Balık pastırması hiç yediniz mi bilmiyorum ama pastırmayı tattığınızda balık olduğuna inanamayacaksınız.Meze çeşitleri ile masa donatılınca zaten ara sıcakları ve ana yemeği yiyemiyorsunuz tatlıya hiç fırsat kalmıyor:)) Ama benden size tavsiye kesinlikle ara sıcaklara ve tatlıyada yer bırakın derim.Foça balığın diğer şubeside Küçükyalı sahil yolunda bilginiz olsun.Misafirinizi gönül rahatlığı ile ağırlıyabileceğiniz ve ailenizle gittiğiniz zaman kendinizi kendinizi evinizde gibi hissedebileceğiniz bir mekan.Benden size tavsiye kesinlikle gidip bu lezzetleri tatmanızı öneririm.Sözü daha fazla uzatmayıp sizi fotoğraflarla başbaşa bırakıyorum.


Bu muhteşem gün için Sevgili arkadaşım Seneme, Burçin hanıma, Şefimiz Engin beye ve güler yüzlü nazik personele çok çok teşekkür ederim.


Balık pastırması
Soya soslu uskumru 
Koruk
 
Ahtapot salatası
 
Kurutulmuş dometesli patlıcan salatası 

Şevketi bostan 

Akdeniz yeşillikleri ile hazırlanmış salata
 

Ara sıcaklar
 
Ara sıcaklarda Rum böreği, Yengeç bacağı, Beğendili balık ve Balık köftesi  harikaydı bayıldık lezzetine şefimizde tarifi sır olarak kaldı:)


 

Kaymaklı tatlı tabağıFOÇA Sıcak helva ile finali yaptık:)

2 yorum:

  1. Canım Aytül'üm ahhh ahhh neydi o güzeller güzeli günümüz.Bir yandan nefis güzel bir mekan ,nefis lezzetli menüler,diğer yandan arkadaşlarımızın neşeli harika sohbetleri ile çok çok güzeldi günümüz.Emeği geçenlere hepsine kocaman teşekkürler .Sevgilerimle canımmmm.

    YanıtlayınSil
  2. canımm h.g :) süperdii süperr, uzaktı ama değdi o kadar yola sohbet, yemekler hepsi harikaydı. Öpüyorum canımm bende seni:)

    YanıtlayınSil