16 Eylül 2016 Cuma

MSA'da Cook ile Meksika Rüzgarları


MSA'da Cook ile Meksika Rüzgarları 

COOK, Yeni ürünlerini görücüye çıkardı!

Cook Sedat Tahir A.Ş.  yeni geliştirdiği ürünleri yemek yazarları ve şeflerin deneyimine sundu. Mutfak sanatları Akademisinde gerçekleştirilen workshopta  Cook ürünleri kullanılarak yapılan yemeklerde Meksika rüzgarı estirildi.  Takipçi sayıları yüksek olan  28  kişilik blogger ve şeften oluşan konuklar çok eğlenceli ve bilgilendirici bir workshop geçirdiklerini dile getirdiler.

05.09.2016 İstanbul
Doğa dostu ürün yelpazesini genişleten Cook-Sedat Tahir A.Ş., yeni geliştirdiği ürünleri  Mutfak sanatları Akademisi’nde gerçekleştirdiği bir workshop ile yeme- içme yazarları ve şeflerin deneyimine sundu. Şef Müge Koçak eşliğinde gerçekleştirilen atölye çalışmasında “Meksika” Rüzgarı” adlı menü ile Meksika’ya özgü yemekler yapılırken Cook ürünlerinin yemek yapımlarındaki destekçi rolü de deneyimlendi. Cook sebze-meyve torbası ile  Cheddar ve sebzeli nachos, Cook çok amaçlı folyo ile siyah fasulye eşliğinde piliç burritos yapılırken,  kremalı chipotle sos ile lime ve kekik marineli mexican steak pişirildi. Tatlı olarak ise yine Cook pişirme kağıdı ve çok amaçlı folyo desteği ile çikolata soslu Churro yapıldı. Ayrıca yeni geliştirilen ve ağzının bağlanmasına gerek olmayan, ters çevrildiğinde kendini kilitleyen Cook buz torbası da tanıtılarak limonata, meyve suyu, soğuk çay ve kahveler hazırlanabileceği bilgisi aktarıldı.

Workshop’a katılan bloggerler ;  
farkliyemektarifleri.com
zubeydesaracoglu.com

COOK-Sedat Tahir A.Ş. Hakkında
1984 yılında Ankara’da üretime başlayan Sedat Tahir A.Ş. büyük bir hızla büyüyerek 2010 yılında tesislerini Ankara Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 16,500 m2‘lik kapalı alanına taşımıştır. Bugün ASO 1.Organize Sanayi Bölgesi’ndeki kapalı alanında 300 personeli ile yıllık 10,000 tonluk üretim gerçekleştirmektedir.
Sedat Tahir A.Ş.  Türkiye’ye 1985 yılında yanmaz fırın torbasını, 1987 yılında gıda streç filmini, 1997 yılında pişirme kağıdını, 2013 yılında doğada çözünür streç filmi  ilk getiren ve tanıtan firmadır.
2015 yılında ise alüminyum folyo ve pişirme kağıdını birleştirerekçok amaçlı folyo’yu üreterek piyasaya sunmuş tur.
Tescili kendisine ait olan 6 marka ile birlikte, Türkiye’nin ve dünyanın en önemli firmalarına ait 40’dan fazla markanın üretimini gerçekleştirmektedir. Sedat Tahir A.Ş. ISO 9001/2008 Kalite Yönetim Sistemleri Belgesini ve son olarak da ISO 22000/2005 (HACCP) belgesini almıştır. Firmanın Ankara’da bulunan genel müdürlüğünün yanı sıra, İstanbul  bölge müdürlüğü dâhil çeşitli illerde bulunan bölge temsilcileri ile Türkiye’nin her iline hizmet vermektedir.Yerelde bölgelerinin en güçlü firmaları ile bayilik usulü çalışan Sedat Tahir A.Ş., zincir perakende gruplarının neredeyse tamamıyla iş birliği içerisinde, tüketicilerine ulaşmaktadır.
Sedat Tahir A.Ş. tüm Türkiye ve dünyada 30 ülkeye yaptığı ihracatlar ile geniş hizmet ağını her geçen gün daha büyütmektedir. Kurulduğu yıldan bu yana vazgeçilmeyen kalite anlayışı ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede karşılayabilme ilkesi ile çalışmalarını aynı hızda sürdürmeye devam etmektedir.
COOK’tan yiyeceklerinize 3 kat uzun tazelik…”

“YİYECEKLERİNİZİ ÇÖPE ATMAKTAN KURTULUN!”

Her meyve ve sebzenin saklanma süresi belli bir sıcaklık ve nem oranıyla orantılıdır. Çok iyi şartlarda saklansa bile yiyeceklerin dayanma ömrü, birkaç gün ile 5-6 ay arasında değişir.
Kısa sürede tüketeceğimiz gıdaların tazeliğini korumak için sakladığımız yerden bağımsız olarak hava almalarını sağlamak oldukça önemli. Son teknolojiye göre geliştirilen COOK Sebze ve Meyve Torbasında bulunan hava delikleri sebze ve meyvelerin ihtiyacı kadar oksijen alarak canlı kalmasını sağlıyor. Yiyecekler böylece normal saklama koşullarına oranla 3 kat daha uzun süre taze kalabiliyor.


04.05.2016 İstanbul
Sebze ve meyveler canlı yaşayan organizmalardır. Yetiştirildikleri yerden koparıldıktan sonra her ne kadar topraktan çeşitli besin maddelerinin alınışı sona ermişse de canlı kalmaya devam ederler. Canlılığın en önemli belirtisi ise bunların oksijen alıp karbondioksit vermeleridir. COOK Sebze ve Meyve torbası üzerinde bulunan hava kesecikleri sayesinde kısa sürede tüketilecek meyve, sebze, yeşillikler ve tüm baharatlarınız ihtiyacı kadar oksijen alıp vermeye devam ederler ve bu sayede 3 kat uzun süreli tazelik sağlarsınız. Aynı zamanda torba içerisindeki tüm gıdaların koku, tat ve vitaminleri korunur.

Açılıp kapanabilen kilit mekanizması sayesinde torbayı boşaltmak ve doldurmak çok kolay ve güvenlidir. Kullandıktan sonra yıkayarak tekrar tekrar kullanabilirsiniz.
Uzun süre için gıdaların saklanmasını istediğiniz takdirde ise en doğru yol, yiyeceklerinizi derin dondurucuda muhafaza etmektir. Bazı yiyeceklerin saklama koşulları şöyledir;
Patates
Patatesler buzdolabında değil, serin, kuru ve karanlık bir ortamda saklanmalıdır. COOK Sebze Meyve Torbasında veya kese kağıdı veya kağıt torba içinde saklayabilirsiniz. 
Sarımsak
Sarımsak buzdolabında saklanırsa çabuk filizlenir ve diğer gıdalara kokusu siner. Oda sıcaklığında COOK Sebze ve Meyve torbasında veya bir üstü açık sepet içinde iki ay boyunca saklanabilir. 
Soğan
Soğan buzdolabında saklanmaz. Soğanı patatesten ayrı ve uzak bir ortamda saklamak gerekir, çünkü her ikisinin çıkardıkları doğal gazlar birbirini etkiler ve çabuk bozulmalarına yol açar. Soğan serin ve kuru bir ortamda, doğrudan güneş ışığı almadan, COOK Sebze ve Meyve torbasında veya delikli bir kapta saklanmalıdır. 
Domates
Domatesleri hemen olgunlaşıp yumuşamamaları için oda sıcaklığında, doğrudan güneş ışığı almayan bir ortamda COOK Sebze ve Meyve torbasında veya delikli bir kapta saklanmalıdır
Muz
Muzun oda sıcaklığında olgunlaşması gerekir. Sadece olgunlaşan muzları daha fazla olgunlaşıp bozulmaması için buzdolabında saklayabilirsiniz.
Elma
Elma genellikle buzdolabında sebze-meyve bölümünde saklanır. Ancak kısa sürede tüketilecekse buzdolabında saklamaya gerek yoktur, ayrıca soğuk hava elmanın kabuğundaki antioksidan miktarını azaltır. Elmayı oda sıcaklığında bir hafta, buzdolabında ise daha uzun süre saklayabilirsiniz. Sebze ve Meyve torbasını tercih edebilirsiniz.

Çekirdekli bazı meyveler
Şeftali, kayısı, nektarin, erik ve kiraz gibi meyveler çok yumuşak değilse ve çabuk tüketilecekse oda sıcaklığında saklanır. Yumuşayınca ve meyve kokusu yoğunlaşınca buzdolabına alınır. Bu aşamadan sonra 3-5 gün içinde tüketilmelidir. İki saklama koşulunda da COOK Sebze ve Meyve torbasını tercih edebilirsiniz.


“COOK İLE SERİNLİĞİ HAPSEDİN! GÜZELLEŞİN”

Buzu sıcak günlerde içeceklerimizi serinletmek için ya da, düştüğümüzde ilk yardım için kullandığımız gibi, çoğumuzun bilmediği bir yönüyle  güzelleşmek için kullanırız.  Ancak ev kadınlarının, mutfak şeflerinin veya barmenlerin en sıkıntı yaşadığı  nokta, yer kaplayan, dökülecek, taşacak korkusu yaşanılan buz kalıpları... COOK  markası geliştirdiği yeni ürünü Buz torbası ile tüketiciye büyük kolaylık sağlıyor. COOK Buz Torbası, çevre dostu polietilenden üretildi ve gıda ile temasa uygunluğu onaylanmış bir ürün. Yeni geliştirilen sistemi sayesinde ise ağzını bağlamanıza da gerek yok, doldurup ters çevirin ve kendinden kilitlenmesini seyredin.

25.08.2016 İstanbul
Temiz ve hijyenik olan Buz torbaları dondurucunuzda yer kazanmanızı sağlıyor. Standart buz kalıplarının aksine, buzlanmayan donduruculardaki buharlaşma sorunu ortadan kalktığı gibi  koku ve aromaların buzu etkilemesi engelleniyor.  COOK Buz Torbası’nın her bir paketinde 10 adet buz torbası mevcut. Tüketici, bu torbalar ile aynı standartta 28, toplam 280 adet buz küpü elde edebilir ve sonrasında teker teker kullanabilir. COOK Buz Torbası ile limonata, meyve suyu, soğuk çay ve kahveler hazırlayabilir; sıcak günlerde misafirlerinizi ve sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz.

COOK İLE GÜZELLEŞMEK İÇİN BUZDAN KALELERİNİZİ HAZIRLAYIN!
Gelelim buz kalıplarıyla güzelleşme yollarına. COOK Buz torbası ile elde ettiğiniz buz küpleri ile şunları yapabilirsiniz;
·       Yüz çevresi ve boynu güçlendirmek için, COOK Buz torbası’ndan elde ettiğiniz 9-10 adet küp buzu plastik bir kılıf içine koyun. Bunu bir süre yüzünüzde gezdirin. Bu işlemi, buz eriyinceye dek sürdürün.
·       Her gece, yatmadan önce cildinizi göz kamaştırıcı bir canlılık kazandırmak için,  İnce bir tülbente sardığınız COOK buz torbasından elde ettiğiniz 8-10 buz kübünü ,hızlıca dekolte bölgenizde  gezdirin.  Soğuk, dokuları gerginleştirip canlandıracaktır.
·       Sabahları, yorgun ya da şişmiş gözlerle uyanırsanız, yine COOK buz torbasından elde ettiğiniz buz küplerini yine ince bir tülbente sararak, göz kapağınıza dayayın ve birkaç saniye bekleyin. Farkı hemen hissedeceksiniz


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme